Omiś to małe miasteczko położone pomiędzy Makarską a Splitem. Zdjęcia, które widziałam w Internecie przyczyniły się do jego odwiedzenia. Jest to ciekawe miejsce ze względu na walory przyrodnicze, które ukształtowały teren, a także piracką przeszłość. Z racji popsucia się pogody, popołudniową porą wybraliśmy się na małą wycieczkę.
W miasteczku zabawiliśmy typowo turystycznie na dosłownie kilka godzin, aby przespacerować się oraz odwiedzić Twierdzę Mirabellę (Mirabella Fortress (Peovica) ) wznoszącą się nad miasteczkiem. Warto wspomnieć, że znajduje się tu jeszcze jedna twierdza Twierdza Starigrad (Fortica), która wymaga więcej wysiłku aby do niej dotrzeć, ale jak udało mi się ustalić - zdecydowanie warto. Liczę, że jeszcze kiedyś uda mi się tam wrócić i przekonać się na własne oczy.
Samochód pozostawiliśmy na dość sporym parkingu znajdującym się niedaleko od Twierdzy Mirabelli - w zasadzie tuż obok mostu wzniesionego nad rzeką Cetiną. Parking widać na zdjęciach - spory plac z widocznymi samochodami, po prawej stronie rzeki.
Aby wejść na wspomnianą twierdzę musimy pokonać dość strome i widocznie wiekowe, kamienne schody, po czym opłacić wejściówkę i pokonać kolejną porcję krzywych schodów. Aby znaleźć się na samym szczycie wieży górującej nad miastem musimy wspiąć się po metalowej, bardzo śliskiej i w dodatku pionowej drabince ;)
Ale czego się nie robi dla widoków. Nawiasem mówiąc wchodziły tam osoby starsze jak i dzieci, moim zdaniem nie ma w tym nic trudnego oprócz pokonania chwili zawahania, która towarzyszy gdy po raz pierwszy uświadomisz sobie, że musisz pokonać pionową drabinkę.
Omiś to przyjazne miasteczko na miłe spędzenie popołudnia. W ciasnych uliczkach Starego Miasta znajduje się wiele restauracji i knajpek a między nimi i wzdłuż drogi samochodowej znajdziecie wiele stoisk z pamiątkami, owocami czy miodami i wyrobami kosmetycznymi.
Poniżej wklejam kilka zdjęć jak zwykle z telefonu obrazujących malownicze miasteczko Omiś podczas pochmurnego dnia.









Ale pięknie:) Śliczne zdjęcia, chciałabym odwiedzić Chorwację:)
OdpowiedzUsuńBardzo bym się chciała tam wybrać :)
OdpowiedzUsuńPrzepiękne zdjęcia
OdpowiedzUsuńChorwacja jest genialna! W tym miejscu jeszcze nie byłem - może uda się zahaczyć w te wakacje :)
OdpowiedzUsuńpiękne miejsce
OdpowiedzUsuńUwielbiam Chorwację :) magiczne miejsce :)
OdpowiedzUsuńkeep the spirit in the work
OdpowiedzUsuńPengobatan Alzheimer Pada Lansia Secara Alami
OdpowiedzUsuńcara alami mengatasi mata kering
za niedługo zobaczę na własne oczy
OdpowiedzUsuńzobaczymy jak to będzie, w tym roku się wybieram :)
OdpowiedzUsuńcara mengobati daging tumbuh di mata secara alami
OdpowiedzUsuńkocham to miejsce
OdpowiedzUsuńNajgorzej właśnie, jak się trafi na nieciekawą pogodę. Chociaż z drugiej strony nie trzeba fajnej pogody by zneleźć super miejsca ;)
OdpowiedzUsuńJakie widoki, jeju ja chcę tam mieszkać ;)
OdpowiedzUsuńFajne miejsce. Na pewno zwiedze.
OdpowiedzUsuńSuper, w sam raz na wakacje :)
OdpowiedzUsuńJeden z najpiękniejszych krajów jakie widziałam.
OdpowiedzUsuńdla chcacego nic trudnego:) uwielbia chorwe
OdpowiedzUsuńsuper miejsce zazdroszcze
OdpowiedzUsuńpiękny kraj tak niedaleko :)
OdpowiedzUsuńHesuuus... Jadnie jest w tej Chorwacji ;) Muszę tam w końcu pojechać :)
OdpowiedzUsuńSayangnya bonus yang diberikan akan berkurang setiap kloternya
OdpowiedzUsuńSemakin Anda menunda, semakin sedikit yang bisa Anda dapatkan
Tapi kalau Anda beli sekarang juga. Anda bisa dapatkan banyak BONUS spesial
PLANET POM MINI
PERTAMINI DIGITAL
DIGITAL POM MINI
Super zdjęcia:)
OdpowiedzUsuńMarzy mi się Chorwacja już od kilku sezonów ehh
OdpowiedzUsuńPolecam, bo na prawdę warto wybrać się tam kilka razy :)
UsuńChorwacja jest piękna
OdpowiedzUsuńjestem pod wrazeniem
OdpowiedzUsuńthanks information
OdpowiedzUsuńcara menyembuhkan mata bintitan
Cudowna Chorwacja, warto zobaczyć
OdpowiedzUsuńPo prostu WOW. Marzę, żeby tam się kiedyś wybrać :)
OdpowiedzUsuńsorry I helped to establish the link.
OdpowiedzUsuńyour website is very good and this article is very useful.
good luck and always success for your blogging.
Obat Herbal Psoriasis
OBAT LUKA DIABETES
CARA MENGHILANGKAN BERCAK PUTIH
OBAT HERBAL ZAKAR BENGKAK SEBELAH
OBAT HERBAL PSORIASIS
rewelacyjnie
OdpowiedzUsuńWspaniałe zdjęcia
OdpowiedzUsuńuseful article
OdpowiedzUsuńcara menyembuhkan telinga berdengung
piękna Chorwacja, kierunek na przyszły rok :)
OdpowiedzUsuńWe will wait for other information.
OdpowiedzUsuńCara Mudah Mengobati Kelenjar Tiroid
Obat Tradisional Asma
Obat Alami Asma Akut
Obat Herbal TBC Paru
piekna Chorwacja
OdpowiedzUsuńSuper wpis, przyda mi się na następne wakacje :D
OdpowiedzUsuńbyłam również w tym roku, piękne widoki :) chciałoby się wrócić choć na chwilę
OdpowiedzUsuńpiękny kraj, cudowne zdjęcia :)
OdpowiedzUsuńCudne miejsce!
OdpowiedzUsuńBardzo tam fajnie, planujemy wlaśnie takie wakacje na przyszłe lato :)
OdpowiedzUsuńNigdy nie byłam w Chorwacji, ale na zdjęciach wygląda bosko!
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuńNigdy nie byłam ps. usun te spamerskie linki od dziwnych uzytkownikow ktorzy komentowali powyzej :)
OdpowiedzUsuńThis holiday is time to find interesting information, one of which is on this site.
OdpowiedzUsuńObat Tradisional Benjolan Pada Payudara
A very good and interesting article to visit, thank you for presenting it.
OdpowiedzUsuńGejala Cacingan Pada Orang Dewasa
ninonurmadi.com
OdpowiedzUsuńNino Nurmadi
Indonesia
lampungservice.com
www.ninonurmadi.com
lampung
lampung
ninonurmadi.com
OdpowiedzUsuńشركة مكافحة النمل الابيض بالدمام
شركة ورس لمكافحة الحشرات بالاحساء
Ja do Chorwacji w zeszłym roku jechałam autem, a w tym roku zdecydowałam się na samolot. Jest na pewno szybciej, a podróż nie jest tak męcząca. Po zeszłym roku bardzo dobrze wspominam Makarską. Miałam dość tani hotel, a warunki były na prawdę bardzo dobre. Zwiedziłam też inne miejsca w tym kraju, a Chorwacja mnie na tyle zauroczyła, że teraz chcę tam być znowu ;)
OdpowiedzUsuńChorwacja będzie moim kierunkiem w następnym roku, już się nie mogę doczekać :)
OdpowiedzUsuńW Chorwacji nigdy nie byłam, ale myślę, że Twierdze na pewno bym odwiedziła :)
OdpowiedzUsuńZ chęcią wybrałabym się do Chorwacji, takie widoki bardzo zachęcają :)
OdpowiedzUsuńswietne widoki!
OdpowiedzUsuńŁadnie tam :)
OdpowiedzUsuńW przyszłym roku lecę do Chorwacji. Jeszcze 10 miesięcy :D
OdpowiedzUsuń