piątek, 2 września 2016

ZAMEK GRODNO WCZESNĄ WIOSNĄ

Wyszukując zdjęcia do wywołania natrafiłam na kilka uwiecznionych chwil z Zamku Grodno. Wybraliśmy się tam wczesną jesienią, kiedy to przebijały się pierwsze ciepłe promienie słońca. Nadrabiam więc zaległości i naskrobię kilka słów o tym miejscu.Obiekt położony jest na szczycie góry Choina wznoszącej się na 450 m n.p.m. Aby dotrzeć do niego musimy pokonać pieszo lub rowerowo to nieduże ale dość strome wzniesienie. Po wykupieniu biletu pierwsze kroki skierowałam na wieżę widokową, które to zawsze budzą we mnie największe zainteresowanie ze względu na rozciągające się z nich panoramy. Wybraliśmy się tradycyjnie w godzinach porannych dlatego też ominęliśmy największe zgromadzenie zwiedzających. Z wieży widokowej widać zaporowe jezioro Lubachowskie, na które również warto zwrócić uwagę. Znajduje się tam tama, po której fajnie jest się przespacerować. W momencie naszych  odwiedzin niestety jezioro było wyschnięte, ale niedługo po tym ponownie napełniono zbiornik wodą. Z jeziora wyznaczonym szlakiem przyrodniczym w kilkanaście minut można dojść do zamku. 

Wewnątrz zamku jest sporo wystaw i fajne jest to, że samodzielnie można wędrować po terenie i we własnym tempie go odkrywać. Obiekt jest częściowo odnowiony, jednak do doskonałości wiele mu brakuje. Miejscami jest wręcz zaniedbany co widać na zdjęciach, niemniej jednak warty zobaczenia ze względu na różnorodność form, którą reprezentuje.

Na terenie zamku znajduje się sporo miejsca na odpoczynek. Jest także bufet z posiłkami i sklepiki z pamiątkami. Każdego miesiąca odbywają się tu różne wydarzenia, których spis znajduje się na stronie głównej obiektu.

Na pewno wybiorę się tu ponownie w okresie letnim, kiedy lasy nasączą się zielenią, a jezioro będzie napełnione wodą.


Przydatne linki:

- więcej relacji z wyjazdów ewkabloguje.blogspot.com/mojewyjazdy

- mój Instagram nstagram.com/aktualna
 dodatkowe zdjęcia z zamku: zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4

- strona główna Zamku Grodno zamekgrodno.pl
7 komentarzy:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!