piątek, 5 sierpnia 2016

ZAMEK KLICZKÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU

Szukając zamków, które moglibyśmy odwiedzić w weekend majowy, trafiliśmy m.in. na Zamek Kliczków. Na szybko sprawdziliśmy lokalizację, która sprzyjała naszemu objazdowi i ruszyliśmy.

Na miejscu zamek zaskoczył nas swoim pięknem i wielkością zielonych terenów, które rozciągają się dookoła. Początkiem maja, kiedy to roślinność dopiero budzi się do życia, miło pospacerowaliśmy i cieszyliśmy się zielonym pięknem kontrastującym z błękitnym niebem. Obiekt robi daje wrażenia panującego tam bogactwa. Jest bardzo zadbany i doskonały niemal w każdym stopniu.

O historii zamku, która sięga aż XIII wieku możecie poczytać na jego stronie głównej, natomiast dziś mieści się tam centrum konferencyjno- wypoczynkowe, posiadające niemal 90 pokoi o wysokim standardzie i centrum SPA oferujące różnorodne zabiegi.

Dodam tylko, że dla zwiedzających nieodpłatnie udostępniony jest teren zamku, gdzie można pospacerować. Tuż pod zamkiem znajduje się monitorowany parking - na plakatach oznakowany jako płatny, ale w majówkowy poranek nikt nie żądał od nas opłaty. Jeśli jednak wolicie uniknąć ewentualnych opłat, samochód można zostawić przed placem zamkowym. Tuż bok jest kościół, więc uczestnicy mszy parkują gdzie tylko mogą ;)

Dodatkowe informacje:
- strona główna Zamku Kliczków http://www.kliczkow.com.pl
- mój Instagram, gdzie jestem na bieżąco www.instagram.com/aktualna

4 komentarze:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!