sobota, 13 sierpnia 2016

ZAMEK W PSZCZYNIE NA ŚLĄSKU

Będąc na Śląsku u rodziny postanowiliśmy w drodze powrotnej coś zwiedzić. Padło na Zamek w Pszczynie, który słynie ze swojego bogatego wnętrza. Do tej pory wnętrza, które robiły na mnie wrażenie znajdowały się w Zamku Książ (woj. dolnośląskie), ale przy Zamku w Pszczynie, Książ wypada bardzo słabo. Niestety miałam ze sobą tylko telefon, w związku z czym jakość zdjęć nie jest najlepsza, ale poniżej kilka z nich umieszczę.

Zamek i jego okolice są bardzo zadbane. Aby wejść do środka trzeba ubrać specjalne obuwie ochronne, które chroni podłogi. Przynależy do niego bardzo duży park po którym można pospacerować. Tuż obok znajdują się Stajnie Książęce, pszczyński rynek oraz zagroda żubrów, którą z racji padającego deszczu sobie odpuściliśmy. 

Dla osób, które mają w planach odwiedzić ten obiekt dodam, że w poniedziałki (oprócz tych, w które wypada jakieś święto) wstęp na zamek oraz na Stajnie Książęce jest bezpłatny. Więcej szczegółów na ten temat oraz wirtualne zwiedzanie znajdziecie na www.zamek-pszczyna.pl .

Więcej moich zdjęć znajduje się na Instagramie: https://www.instagram.com/aktualna/

Poniżej Stajnie Książęce.

5 komentarzy:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!