sobota, 13 sierpnia 2016

ZAMEK CZOCHA NA DOLNYM ŚLĄSKU

Drugim miejscem do odwiedzenia w majowy maraton był Zamek Czocha, który nazywany jest polskim zamkiem Harrego Pottera (znajduje się tu nawet szkoła magii). Był to obronny zamek graniczny położony w miejscowości Sucha, nad Zalewem Leśniańskim. Jest to typowo turystyczne miejsce, nakierowane na turystów. Można tu także wynająć pokój (który udostępniony jest dla zwiedzających), zrobić sesję zdjęciową, bankiet czy zdecydować się na nocne zwiedzanie zamku. Opcji jest wiele - my zdecydowaliśmy się na typowo turystyczne zwiedzanie, aby w dość krótkim czasie bliżej poznać jego historię. Mimo problemów z przewodnikiem, który nie wstawił się na czas i z trudnością nieznalezienia "startu" zwiedzania, przewodnik okazał się rewelacyjny i miło przechadzało się z nim po komnatach, podziemiach i tajnych przejściach, które znajdują się w tym obiekcie. 
Niestety w majowy weekend z powodu remontu, nieudostępniona była wieża, z której podziwiać można okolicę i sam teren zamku. 

Ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne. Zamek kryje w sobie wiele ciekawostek i na pewno warto jest go zwiedzić. Nie jest w stanie idealnym, ale mimo wszystko nadaje mu to uroku i magii. Podczas naszej wizyty zbierało się na burzę, kotłowały się chmury, jednocześnie rażąc mocnym słońcem co potęgowało magię tego miejsca. Teren do zwiedzania jest obszerny, a na jego terenie zapewniono turystom i dzieciom wiele atrakcji (przynajmniej tak było w weekend majowy). 

Z dodatkowych informacji dla zwiedzających dodam, że zwiedzanie z przewodnikiem dla osoby dorosłej to koszt ok. 14 zł, natomiast samo wejście na teren zamkowy 4 zł. 

Więcej zdjęć znajduje się na moim Instagramie: www.instagram.com/aktualna
7 komentarzy:

  1. wow, cudne zdjęcia, zamek robi niesamowite wrażenie, podoba mi się ten klimat wewnątrz. chciałabym go kiedyś odwiedzić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam wędrówki po zamkach, lubię je zwiedzać. Maja w sobie klimat i "to coś" . W tym niestety jeszcze nie byłam, ale bardzo chciałabym go odwiedzić :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda pięknie. Chętnie bym się tam kiedyś wybrała :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!