niedziela, 11 lutego 2018

BOŚNIA I HERCEGOWINA - MEDZIUGORIEW drodze powrotnej z Mostaru (Bośnia i Hercegowina) do Chorwacji warto odwiedzić kilka miejsc, które leżą praktycznie wzdłuż trasy powrotnej. Poza opisanym już na blogu Pocitejl odwiedziliśmy też Medziugorie  (Međugorje) leżące około 25 km na południowy zachód od Mostaru. Aby dojechać do tego miejsca musieliśmy pokonać krętą drogę, momentami bez jakichkolwiek barierek i zabezpieczeń wznoszącą się nad przepaściami gór, ale jest ona bez większych problemów do pokonania.

Miejscowość znajduje się na terenie Bośni i Hercegowiny, więc tradycyjnie już przypominam o konieczności posiadania ważnego paszportu podczas przekraczania Chorwackiej granicy. Znana jest przede wszystkim, dzięki objawieniom maryjnym, cały czas badanym przez kościół katolicki i do tej pory nie jest to przez niego zatwierdzone. Jest to ciekawe miejsce, ponieważ przyciąga tłumy wierzących na teren państwa, w którym panuje zupełnie inna religia.

Na miejscu nie zastałam w zasadzie niczego nadzwyczajnego. Masa turystów, w tym także słychać było głosy Polaków, mnóstwo sklepików z pamiątkami za które zapłacisz w Euro, ciągnących się wzdłuż uliczek dookola kościoła. I nic w tym dziwnego skoro Medziugorie to popularny ośrodek pielgrzymkowy w Europie. Corocznie przybywa tam 2,2–2,5 mln pielgrzymów. Można tam wyciszyć się w kościele lub wziąć udział w nabożeństwach. 

Dla zainteresowanych odwiedzeniem tego miejsca wrzucam kilka zdjęć, które udało mi się zrobić podczas krótkiej wizyty. Znajdziecie tu widoki towarzyszące podczas podjazdu/zjadu do celu oraz kościół i ogrom "pamiątek" jaki tam znajdziecie. Do następnego!

13 komentarzy:

 1. Nie chcę być drobiazgowa, ale Hercegowina pisze się przez "H" wkradły Ci się jakieś chochliki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne krajobrazy! W sumie, oprócz pielgrzymki, warto tam pojechać chociażby zobaczyć te cuda natury ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne widoki, aż tęskni się za wakacjami i urlopem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super widoczki, tak bardzo by chciała tam na wakacje pojechać :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zdjęcia, własnie powoli planuję sobie wycieczkę do Bośni i Hercegowiny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie spodziewałam się, że tam tak ładnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda przepięknie, piękny kraj :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jejku jak tam bosko,chce tam jechac

  OdpowiedzUsuń
 9. nie spodziewałam się, że tam jest tak ślicznie

  OdpowiedzUsuń

 10. Memperkenalkan, Ace Maxs Obat Kanker Payudara alami berbahan dasar 100% Herbal. Mengobati kanker payudara stadium awal TESTIMONI ACE MAXS hingga stadium akhir dengan efektif dan aman tanpa operasi, tanpa kemoterapi, tanpa radiasi dan tanpa menimbulkan efek samping yang membahayakan. LEGALITAS ACE MAXS  Kualitasnya terjamin, sudah terdaftar di BPOM RI dan DEPKES RI. Simak kandungan lengkap dan keunggulannya berikut ini! KHASIAT ACE MAXS
  CARA ORDER ACE MAXS

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!