piątek, 18 grudnia 2015

ELEMENTARZ STYLU / KATARZYNA TUSKCzas studiów mam już na szczęście za sobą. Podczas trwania tego okresu bardzo nie lubiłam książek. Nie miałam czasu na czytanie tego co chcę, co mnie interesuje i na co mam ochotę, lecz tego co muszę i potrzebuję aby zdać egzamin, napisać pracę licencjacką, czy w efekcie magisterską. Teraz mogę powiedzieć, że pokochałam książki, ale pod pewnym warunkiem - czytam tylko to co chcę. Takim oto sposobem sięgłam po Elementarz stylu, który wyszedł spod pióra Kasi Tusk.

Książka kusi nie tylko treścią ale przede wszystkim formą wydania. W jej wnętrzu znajduje się wiele inspirujących i cieszących oko zdjęć. Dzięki tej przeplatance i luźnemu przekazowi przeczytałam ją w jedno popołudnie.

Skusiłam się na nią bo czułam, że znajdę w niej wskazówki jak prosto i schludnie wyglądać każdego dnia. Nie zwiodłam się, bo Kasia podaje nie tylko co i jak trzeba zrobić, ale także całą listę zakupów czy przykładowe zestawy, które możemy skompletować dzięki bazowym elementom w naszej garderobie. Przyznam, że od jakiegoś czasu oglądam różne programy, bazuję także na blogach i biorę do siebie wskazówki. Jeśli i Ty szukasz podobnych wskazówek książka ta będzie dla Ciebie idealna. Autorka podkreśla jednak, że warto wyglądać dobrze, by i dobrze się czuć, ale najważniejsze jest codzienne szczęście i spełnienie. W codziennym życiu nie skupiajmy się na tym czy nasz ootd jest idealny, tylko na chwytaniu każdego dnia całymi garściami.

Z tej lektury jestem bardzo zadowolona, poczyniłam drobne notatki i na pewno w mojej szafie znajdzie się kilka basicowych artykułów odzieżowych. W tej chwili czytam Księgę Stylu Coco Chanel, o której być może także pojawi się post, a w kolejce czeka Slow Fashion. Modowa rewolucja.
8 komentarzy:

 1. Ostatnio oglądałam książkę w księgarni, ale był ostatni, bardzo zniszczony egzemplarz, wiec odpuściłam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo jaka fajnya chciałabym! ;D

  Zapraszam do mnie na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też nadszedł czas abym wreszcie zapoznała się z jakąś publikacją nt stylu :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiam się nad tą książka ale sama nie wiem bo normalnie nie lubię za bardzo poradników :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Będąc ostatnio w księgarni przyjrzałam jej się bliżej- i już sama oprawa wywarła na mnie ogromne wrażenie. A zdjęcia są przecudne- sama chciałabym mieć w swoim albumie choć kilka takich. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. niezbędny elementarz każdej kobiety! OBSERWUJE! <3 serdecznie zapraszam do siebie http://ka3iafashion.blogspot.com/ będzie mi miło jeśli dasz obs ;*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!