sobota, 13 sierpnia 2016

ZAMEK BOLKÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU

Trzecim punktem majowej wycieczki był Zamek Bolków. Gdy dotarliśmy do celu było już późne popołudnie i zaciągało się na burzę, ale mimo wszystko udało nam się zwiedzić ten obiekt. Wieża  dziobowa była najbardziej interesującym mnie celem, dlatego tam udaliśmy się w pierwszej kolejności. Jej wysokość wynosi dziś około 25 m. Z tej wysokości idealnie widać było malownicze okolice. W przyziemiu znajduje się tzw. loch głodowy,  a wejście na wyższe kondygnacje umożliwiają schody umieszczone wewnątrz grubego na 4,5 m. muru. Przyznam, że momentami wchodząc po schodach miałam chwile grozy - były wysokie a wewnątrz wieży bardzo ciemno.

Sam zamek jest typową ruiną udostępnioną do zwiedzania, ale nie ma co się dziwić ponieważ pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1277 roku. W obiekcie znajduje się też muzeum z wystawami.  
Dużym plusem było brak tłumów, dzięki czemu swobodnie można było się po nim poruszać. Choć przez to tworzył wrażenie, małego zainteresowania wśród turystów. 

Wejście na Zamek możliwe jest m.in od parkingu zlokalizowanego przy ul. Bolka 12 - my zostawiliśmy samochód w centrum miasteczka, aby przespacerować się na wzgórze zamkowe. 

Jako ciekawostkę dodam, że na pasie zieleni, okalającym zamek wyznaczona jest część, gdzie można urządzić sobie rodzinnego grilla (z własnym grillem bo miejsc do paleniska nie ma).

Ceny biletów są bardzo symboliczne, a dodatkowo w poniedziałki jest wstęp wolny (ale co ważne, nie dotyczy następujących poniedziałków: 28.03.2016; 02.05.2016; 15.08.2016)

Więcej szczegółów na stronie głównej obiektu www.zamek-bolkow.info.pl.
Więcej moich zdjęć na Instagranie www.instagram.com/aktualna

5 komentarzy:

 1. Kocham takie miejsca, mogłabym tam spędzić sporo czasu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubie za bardzo zwiedzać takich ruin;)

  OdpowiedzUsuń
 3. byłam tam kilka lat temu. najpiękniejszy widok to zamek na tle miasta, wygląda jak doklejony z bajki

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow.. uwielbiam zamki, a ten jest szczegolnie klimatyczny 😍

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!