piątek, 5 czerwca 2015

Game Days 2015 na Zamku Książ

W ostatni weekend maja wybraliśmy się z ponowną wizytą na Zamek Książ, który znajduje się pod Wałbrzychem. Wyjazd odbył się za namową mojego chłopaka, który lubi gry i sprzęt komputerowy, a wówczas odbywał się I Festiwal Gier i Rozrywki "Game Days 2015". Sądziłam, że nie znajdę tam dla siebie nic ciekawego, ale myliłam się. Wszelkie stare komputery zaciekawiły i mnie - lilaka w temacie. Każdy z nich można było podtykać, pooglądać, a nawet pograć. Przywołało to moją ciekawość, a przede wszystkim wspomnienia z dziecinnych, wczesnoszkolnych lat.

Game Days 2015

Jako, że była to pierwsza impreza o tej tematyce, postanowiłam wrzucić kilka fotek i choć na chwile przenieść Was w ten klimat. Zapewne przywołają się Wasze wspomnienia na widok starych, topornych sprzętów komputerowych. 
Ale gry czy komputery to nie wszystko, dla fanów planszówek i innych rodzajów gier zespołowych był to raj. Potężne rozłożone makiety zachęcały do wzięcia udziału w rozgrywkach. Było wiele osób do pomocy, skłonnych wytłumaczyć zasady gry, a następnie razem w nią zagrać. Ale bez zbędnych słów zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć.Sale i Tarasy Zamku Książ

Bardzo spodobała mi się możliwość swobodnego poruszania się po salach zamkowych. Dzięki temu mogłam w spokoju, bez ponaglania obejrzeć te piękne wnętrza, które prezentują się pięknie, podobnie jak usłane kolorową roślinnością zamkowe tarasy. Dla tych, który nie znają tego miejsca zapraszam do zapoznania się z moją małą relacją z Wystawy Kwiatów na tym zamku, o której pisałam ponad rok temu na blogu. Jeśli trafisz tam w inny dzień niż festiwal, możesz wykorzystać swoją wejściówkę do zwiedzenia Palmiarni, która znajduje się tuż obok siedziby zamkowej. O Palmiarni również pisałam na blogu. Wszelkie relacje znajdziesz w zakładce po prawej stronie bloga. Mam nadzieję, że zdjęcia zachęcą Was do zwiedzenia tego magicznego miejsca. 


5 komentarzy:

  1. Nigdy nie byłam, ale wygląda fantastycznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam rodzinę w Wałbrzychu i jak byłam mała byłam raz na tym zamku :) Bardzo ładnie tam jest :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak się nie mylę, to widzę Quake, w dzieciństwie uwielbiałam grać w tę grę z braćmi :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!